Bez środków ochrony roślin plony spadłyby gwałtownie

uprawy09

Wiele osób zastanawia się, czy herbicydy są naprawdę potrzebne w rolnictwie, i czy w szczególności te o szerokim spektrum działania, są naprawdę bezpieczne.

Konsumenci są narażeni na wiele sprzecznych informacji na temat herbicydów, więc aby dojść do kontrowersji na ten temat, ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej nauce i rozważyć sposoby, w jakie herbicydy są faktycznie stosowane w codziennej produkcji rolnej. Niektórzy uważają, że byłoby lepiej, gdyby herbicydy zostały całkowicie wyłączone z praktyk rolniczych, ale mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że chwasty są w rzeczywistości jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla produkcji roślinnej na całym świecie. Rzeczywistość jest taka, że bez herbicydów i innych działań związanych z zarządzaniem chwastami niekontrolowane chwasty spowodowałyby ogromne obniżenie ilości i jakości plonów oraz doprowadziłyby do miliardów utraconych dochodów dla wielu osób. Również dostęp do różnorodnego pożywienia byłby znacznie mniejszy bez dobrej jakości plonów w odpowiedniej ilości. Gdyby chwasty rosły bez kontroli na polach kukurydzy, buraków, zboża czy soi, plony spadłyby o około połowę, powodując wiele miliardów strat ekonomicznych rocznie. Wiele osób uważa tę skalę zagrożenia dla produkcji rolnej bez zwalczania chwastów za oczywistą.

uprawy07

Uprawy odporne na herbicydy przyczyniają się do większych plonów, gdzie zwalczanie chwastów jest lepsze dzięki określonym herbicydom, które mogą być stosowane w połączeniu z uprawą odporną na herbicydy.

Biorąc pod uwagę ważną rolę, jaką odgrywa ochrona herbicydowa buraków cukrowych i w bezpieczeństwie żywnościowym oraz ich powszechnym stosowaniu, nie powinno dziwić, że wszystkie środki ochrony roślin podlegają rygorystycznym testom w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Stosowanie każdego herbicydu na uprawach spożywczych jest oceniane pod kątem standardu uzasadnionej pewności, że jego użycie nie spowoduje szkody dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Niemniej jednak konsumenci często zastanawiają się, czy herbicydy są bezpieczne, po części dlatego, że chociaż wiele osób zna lub używało takich produktów w swoich ogrodach lub na trawnikach w domu, nie rozumieją stosowania środków ochrony roślin w produkcji rolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *