Co należy zwiedzić w Estonii?

Estonia jest stosunkowo młodym państwem. Jej powstanie związane jest z zakończeniem pierwszej wojny światowej. Od tej pory to maleńkie państwo znaleźć można nad Morzem Bałtyckim. Jeżeli ktoś jeszcze nie był tutaj, to koniecznie powinien nadrobić te zaległości. Tak naprawdę to maleńkie państwo można wzdłuż i wszerz przemierzyć w kilka godzin. Jednak wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów, warto obejrzeć ze spokojem, nie spiesząc się nigdzie.

Na początek warto wybrać się do Tallina

Jest to jedna z najpiękniejszych stolic w Europie. W Estonii jest to największe miasto, które zachwyca swoją starą i imponującą zabudową. Zabudowa Starego Miasta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Skoro takie miejsce zostało wyróżnione na tak ważnej liście, to nie można pominąć jej podczas zwiedzania. W Tallinie na turystów czeka jeszcze skansen, dzielnicę Pirita oraz carski pałac i park Kadrilog. Park Narodowy Lahemma położony jest nad Zatoką Fińską. Na miłośników naturalnych klimatów i biologii czeka tutaj 500 gatunków ssaków, 200 gatunków ptaków oraz 24 gatunki ryb. To co przyciąga tutaj wiele osób to lecznicze źródła, jakie znaleźć można na terenie całego parku. Całość stanowi świetną pamiątkę po dawnych rodach niemieckich, jakie kiedyś miały przyjemność tutaj przebywać.

Parnawa, nazywana również “estońskim Miami”, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Estonii, które należy odwiedzić. Zabytkowa starówka Parnawy ma pełno malutkich i krętych uliczek, gdzie warto się zanurzyć w poszukiwaniu pięknych zabytków architektury. Jeżeli ktoś poszukuje letniej miejscowości do odpoczynku z niesamowitym klimatem, to koniecznie powinien zajrzeć właśnie tutaj. W ciepłe, letnie dni można spotkać tutaj wiele osób. Dla wszystkich jednak starczy miejsca i na pewno nikt nie odczuwa tłumu osób, jakie przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć nad morzem. Może zamiast wakacji nad polskim Bałtykiem, warto wziąć pod uwagę estońskie wody Morza Bałtyckiego? Wycieczki Estonia https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84 to doskonała propozycja dla osób, które lubią zwiedzać i poznawać zupełnie nowe miejsca leżące w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *