Co warto zwiedzić będąc w Kanadzie.

Kanada jest jednym z największych państw na świecie. W kanadzie znajdziemy zarówno góry, lasy, dziką przyrodę oraz urozmaicona architekturę budynków. Będąc we wschodniej części Kanady warto zobaczyć Quebec, jest to miasteczko francuskie, które było kiedyś w XVI wieku stolicą Nowej Francji. Aktualnie na terenach prowincji możemy znaleźć osada nazwana Mont Royal na część króla.

Dzisiejsza nazwa tego miasta to po prostu Montreal.

Najważniejszym zabytkiem znajdującym się w tym mieście są wzgórza królewskie. Możemy na nich znaleźć oratorium św. Józefa, kościół żeglarzy, ratusz i Place du Canada znajduje się tam katedra Marii Królowej Świata. Które miasto jest stolicą Kanady? Stolicą Kanady jest Ottawa, która znajduje się niedaleko Quebecu i Montrealu. Główna atrakcja miasta jest Kanadyjskie Muzeum Cywilizacji, gdzie można podziwiać przepiękną dużych rozmiarów kolekcję totemów z Kolumbii Brytyjskiej. Można też zwiedzić a nawet zamieszkać w hotelu wybudowanym w stylu średniowiecznym Chateau Laurier. Jeżeli zaś wybierzemy się do zachodniej części Kanady warto wybrać się do Toronto jest to kanadyjska stolica biznesu oraz handlu i transportu. Polecam wjechać na wieże CN Tower. Ma ona wysokość 553 metry n.p.m. obie części Kanady pod względem turystycznym prezentują się znakomicie.

Warto jeszcze zwiedzić Jezioro Louise, Park Jasper, Park Robson oraz Park Wells Gray no i Vancouver stolicę zimowych atrakcji turystycznych. Możemy na terenach Vancouver zaobserwować tradycyjnych rdzennych mieszkańców. Jest trzecim największym miastem w Kanadzie. Jest dosyć ciepło jak na klimatyczne warunki pogodowe jakie można spotkać w całej kanadzie, ponieważ temperatura waha się od 3 stopni na plusie aż do 18. Nie ma za dużo deszczu bo tylko 1250 mm a większość jest opadów w ciągu tamtejszej zimy. Niestety najgorsze z tego wszystkiego są mgły, które są gęste i długo się utrzymujące. Kanada to piękna kraina ale z uwagi na bardzo trudny klimat jaki tam panuje przez prawie cały rok oraz bardzo długi lot z Polski trzeba się dwa razy zastanowić nad wylotem w tamtą część świata. Ale na pewno warto zobaczyć i potężny wodospad Niagara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *