Jak czyścić biurowy ekspres do kawy?

ekspres do kawy2

Ekspresy do kawy to jedna z tych często zaniedbywanych, ale regularnie używanych części biura, które po prostu są pomijane przy sprzątaniu. Wszyscy zakładają, że ktoś się tym zajmuje, ale wszyscy myślą, że to czyjaś odpowiedzialność.

Prowadzi to do bardzo złej higieny. Biurowe ekspresy do kawy mogą zawierać szereg różnych rodzajów bakterii. To dużo paskudnych rzeczy do przełknięcia z poranną dawką kofeiny.

Jak więc należy zabrać się do czyszczenia ekspresu do kawy w miejscu pracy? To pytanie z pewnością nie jest proste. Oznacza to, że ​​czyszczenie ekspresu do kawy może być nieco zniechęcającą perspektywą. Przy tak wielu różnych typach ekspresów, wymyślanie ogólnych kroków nie jest łatwe, ale mamy kilka rozwiązań, które pomogą uczynić Twój ekspres do kawy bardziej higienicznym.

Przeczytaj instrukcję!

Przeczytanie instrukcji dołączonej do ekspresu do kawy nie będzie najbardziej ekscytującymi 45 minutami Twojego życia, ale da Ci wiedzę potrzebną do dokładnego czyszczenia precyzyjnego ekspresu bez poważnego zepsucia. Tę wiedzę można następnie przekazać swoim pracownikom, współpracownikom lub zespołowi sprzątającemu oferującemu usługi porządkowe Wrocław w Twoim biurze.

Wykorzystaj ocet

Jeśli nie możesz znaleźć instrukcji lub nie masz czasu na odrobienie pracy domowej, użycie octu jest jednym z najlepszych sposobów na porządne oczyszczenie ekspresu do kawy – niezależnie od jego rodzaju. Po prostu wymieszaj część octu winnego z wodą i przepuść mieszankę przez urządzenie, tak jak robisz zwykłą kawę. Po zakończeniu spłucz zwykłą wodą, aby usunąć zapach octu. Zawsze najlepiej jest dokładnie sprawdzić instrukcje producenta, jeśli to możliwe, na wypadek, gdyby zasugerował lub zalecił inny proces czyszczenia z różnymi składnikami.

Wyczyść przyciski

Wiele nowoczesnych ekspresów do kawy będzie wyposażonych w tryb samooczyszczania, ale nie oznacza to, że ich obudowa zostanie magicznie wyczyszczona. Ekspres do kawy, który zwykle jest intensywnie używanym sprzętem biurowym, przez cały dzień styka się z dłońmi i palcami, więc codzienne czyszczenie jego przycisków i powierzchni ma kluczowe znaczenie dla utrzymania go z dala od zarazków i bakterii. Wystarczy zwykły spray antybakteryjny lub chusteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *