Jak pozyskać klienta biznesowego?

jak pozyskać klienta

Prowadząc własny biznes z pewnością zastanawiałeś się nie raz w jaki sposób pozyskać nowych klientów. To odwieczny problem, z którym mierzą się specjaliści do spraw marketingu. Skuteczne pozyskanie odpowiadającego nam klienta jest bowiem zadaniem nie należącym do najłatwiejszych.

W jaki sposób robią to specjaliści?

Najbardziej powszechną metodą dotarcia do potencjalnego klienta i próby zainteresowania jej naszym produktem jest rozmowa telefoniczna. Cold Calling, bo taką fachową nazwą określa się tą metodę, posiada relatywnie wysoką skuteczność. Końcowy sukces zależy przede wszystkim od wytypowania odpowiedniej grupy odbiorców i wpasowania się w ich potrzeby.

Inną, równie skuteczną metodą pozyskiwania klientów jest Cold Mailing. Polega on na wysyłce wiadomości email do potencjalnych klientów. Kluczem do sukcesu jest dysponowanie wysokiej jakości bazą mailingową. Firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu klientów B2B doskonale wiedzą do jakiej grupy klientów kierować daną ofertę oraz w jaki sposób zainteresować nią adresata.

Metodą, którą nie sposób pominąć w naszym zestawieniu jest Social Selling. Doskonale wiemy jak duży wpływ i siłę przebicia mają portale społecznościowe. Za ich pośrednictwem można dotrzeć do bardzo szerokiej grupy osób na całym świecie. W przypadku próby pozyskania klienta biznesowego idealnym miejscem okazuje się być portal Linkedin. Jest to ogromna społeczność specjalistów z każdej branży.

Czy można szukać klientów biznesowych na własną rękę?

Oczywiście jest to możliwe aczkolwiek bardzo trudne w realizacji. Efekty źle zorganizowanych działań marketingowych mogą przynieść odwrotne skutki od tych przez nas oczekiwanych. Bez odpowiedniej wiedzy marketingowej i doświadczenia możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc swojej firmie. Co zrobić w takiej sytuacji? Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z firmy, która generuje leady. Taka firma doskonale wie jak pozyskać klienta uzyskując wysoką konwersję. Specjaliści w tej branży posiadają ogromne doświadczenie nabyte poprzez setki godzin rozmów handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *