Jak rozpocząć przygodę z blogowaniem.

XXI wiek przyniósł wiele zmian w otaczającym nas świecie. Wśród nich można wyróżnić nie tylko rozwoju technologii, ale także mentalne zmiany na poziomie sposobu naszego życia jak i dbania o zdrowie. Te nowoczesne podejście spowodowało, że na rynku pracy pojawiły się całkiem nowe „zajęcia”, które można wykonywać w ramach zarobkowych, jak i rozwijania swoich pasji. Jednym z nich jest pisanie własnego bloga. Słowo blog z języka angielskiego oznacza dziennik sieciowy, co po portu odnosi się do posiadania własnej strony tematycznej, na której regularnie umieszcza w[isy dotyczące zadanego tematu.

Po co komu blogi?

Celem tych działań jest m.in. podzielenie się swoją wiedzą, jak i jej poszerzenie w ramach poszukiwania nowych aspektów, które mogłyby zainteresować czytelników. Blogi są doskonałym pomysłem dla osób posiadających pasje, a także potrzebujących lekkie motywacji do ich dalszego rozwijania. To, że ktoś nas wspiera w działaniach i oczekuje na więcej treści jest najlepszym motywatorem. Należy pamiętać, że samo blogowanie nie jest sposobem na zarobek, tylko stylem życia, gdyż zajmuje ogromne ilości czasu. Co więcej tylko nielicznym udaje się wybić i być popularnym na tyle by przynosiło to finansowe zyski. Jeżeli jednak wciąż chcemy zająć się pisaniem tego typu treści, powinniśmy zastosować się do kilku porad, które to pozwolą nam na lepsze prowadzenie bloga. Zacznijmy od podstawy czyli od samego pisania. Po pierwsze czeka nas długa i zawiła przyjaźń z klawiaturą komputera. Na samym początku musimy dać wiele od siebie, by ludzie nas uznali, a niestępianie „dali” nam za to nagrodę.

Początki bywają trudne i nawet (naszym zdaniem) najlepiej napisany post, jeżeli jest jednym z pierwszych i tak może nie mieć żadnego odzewu od strony potencjalnych czytelników. Gdy już mowa jest o tym, musimy pamiętać, że ludzie muszą się jakoś dowiedzieć o naszym istnieniu. To, że założymy własną stronę nic nie zaczyn do czasu , aż ktoś na nią nie wejdzie. Dlatego tez nie możemy się barć social mediów, ani sfery blogerów. To oni będą służyć nam pomocą na samym początku. Piszmy coraz to więcej i więcej, tak by wypracować swój własny styl, który stanie się naszym znakiem rozpoznawczy, tylko tak uzyskamy sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *