Jak wybrać idealną kobiecą marynarkę, która będzie pasować do naszej sylwetki?

jaka-marynarke-wybrac-min

Zastanawiasz się jaką marynarkę wybrać do typu swojej figury? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł, w którym rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości co do wyboru idealnej marynarki na każdą okazję.

Marynarka dwurzędowa – dla kogo?

Kobiety o drobnej budowie ciała mogą z powodzeniem nosić marynarki dwurzędowe. Taki krój doskonale nadaje kobiecych kształtów podkreślając talię oraz powiększając optycznie biust. Marynarka dwurzędowa to zatem świetna propozycja dla kobiet o tzw. figurze chłopczycy.

Marynarki dla sylwetki typu “gruszka” oraz “jabłko”

Do sylwetki o szerokich biodrach i wąskich ramionach (tzw. figurze gruszki) doskonale będzie pasował żakiet z wszytymi poduszkami na ramionach. Dzięki temu skutecznie odwrócimy uwagę od dolnych partii ciała a proporcje sylwetki zostaną wyrównane. Nieco inaczej będzie wyglądać sytuacja w przypadku kobiet o typie sylwetki “jabłko”. Bardzo istotna będzie w tutaj kwestia długości marynarki. Powinna ona sięgać przynajmniej do połowy pośladków. Taka marynarka subtelnie zamaskuje wystający i zaokrąglony brzuszek oraz tyłek.

O czym warto pamiętać podczas doboru marynarki do swojej figury?

– Niskie kobiety najlepiej będą wyglądać w krótkich marynarkach pozwalających zachować proporcje sylwetki.

– Wysokie kobiety mogą pozwolić sobie na marynarki w oversizowych modelach, sięgających do połowy uda lub niżej.

– Kobiety o wąskich ramionach powinny zainwestować w marynarkę z poduszkami. Taka kreacja optycznie poszerzy je i wyrówna proporcje sylwetki.

– Kobiety o drobnej budowie ciała i niskim wzroście powinny wybierać cienkie klapy marynarki. Dla kobiet wysokich lepszym wyborem będą modele z szerokimi klapami. Długie klapy marynarki optycznie wysmuklają sylwetkę.

– Aby zamaskować zbyt szerokie biodra można wybrać marynarkę bez naszytych na ich wysokości kieszeniach.

– Marynarka zapinana na pojedynczy guzik subtelnie akcentuje talię, z kolei dwurzędowe zapięcie optycznie poszerza sylwetkę.

– Rękawy marynarki przy swobodnie opuszczonych rękach powinny sięgać minimalnie za nadgarstek.

Mamy nadzieję, że z powyższymi wskazówkami wybór idealnej marynarki będzie dla Was o wiele łatwiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *