Jak zakwalifikować się na przeszczep włosów?

wypadanie-włosów5

Postępujące łysienie spędza sen z powiek wielu mężczyzn. Problem ten dotyczy również mężczyzn przed 30 rokiem życie. Powodów takiego zjawiska jest wiele. Najczęściej jednak postępujące łysienie mamy zapisane w genach. Dla takich osób jedynym ratunkiem pozostaje zabieg przeszczepu włosów. Kto może z niego skorzystać? Jak wygląda i ile kosztuje? Przeczytaj artykuł do końca i poznaj odpowiedzi na te oraz inne bardzo ważne pytania.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega on na pobraniu graftów włosów i wszczepienia ich w miejsce dotknięte łysieniem. W ten sposób pacjent może odzyskać wzorową linię włosów. Obecnie najpopularniejszą metodą transplantacji włosów jest FUE. Jest bardzo skuteczna i co najważniejsze mało inwazyjna.

Przeszczep włosów – dla kogo?

Z zabiegu przeszczepu włosów najczęściej korzystają mężczyźni, którzy chcą odzyskać utracone na wskutek łysienia włosy. Przed zabiegiem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad z pacjentem na temat jego stanu zdrowia, przebytych chorób, zażywanych leków oraz oczekiwanych efektów. Niestety nie każdy może zostać poddany temu zabiegowi. Jednym z głównych przeciwwskazań do zabiegu jest łysienie plackowate. Przeszczep włosów nie jest wskazany również osobom cierpiącym na choroby skóry, problemy z ciśnieniem oraz przewlekłe choroby. Osoby zakwalifikowane do zabiegu zostają poinformowane przez lekarza o dalszych etapach leczenia.

Jak przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?

Przed właściwą częścią zabiegu, pacjent zobligowany jest do wykonania kilku niezbędnych badań (m.in. morfologię). Ważne jest aby na kilka dni przed zabiegiem powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. W dniu zabiegu należy pamiętać o zjedzeniu obfitego posiłku oraz ubraniu rozpinanej koszuli. Ważne jest aby na zabieg przeszczepu przyjść dobrze wyspanym i wypoczętym. Więcej informacji na temat przygotowania się do zabiegu przeszczepu włosów można znaleźć pod tym adresem: https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/

Ile kosztuje zabieg?

Koszt zabiegu uwarunkowany jest od ilości przeszczepionych graftów. Czym większy obszar przeszczepu, tym większy jego koszt. Decydując się na zabieg przeszczepu włosów, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *