Jaka obroża i smycz będzie najlepsza dla mojego psa?

jaka obroża

Zawsze wybieraj najlepszą dostępną jakość materiału i wykonania smyczy. Wysokiej jakości smycz dla psa będzie na tyle trwała, że ​​posłuży przez lata. Smycze znajdziesz w każdym sklepie zoologicznym, ale upewnij się, że są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Podobnie jak para butów, smycz prędzej czy później się zużyje, zwłaszcza jeśli nie dbasz o nią odpowiednio. Dobra smycz dla psa biothane przetrwa wiele lat, jeśli odpowiednio o nią zadbasz.

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia jest teren, na którym będziesz używać smyczy. Jeśli Twój pies będzie używał smyczy głównie do ćwiczeń, warto zaopatrzyć się w lekką smycz. Potrzebujesz lekkiego typu, aby Twój pies nie męczył się zbyt łatwo podczas spacerów. Musisz również wziąć pod uwagę rozmiar swojego psa. Jeśli masz większego psa, możesz rozważyć zakup grubszej smyczy, ponieważ zapewni to Twojemu psu większy komfort.

Jaka obroża dla swojego psa?

Łańcuszkowa obroża jest używana częściej do treningu. Te obroże pasują do każdego rodzaju smyczy. Kiedy ciągniesz za smycz, obroża zaciska się wokół szyi psa, tym samym przytrzymując psa. Dyskomfort pozwoli Twojemu psu rozpoznać, że jego zachowanie jest niedopuszczalne i stopniowo będzie korygował swoje błędy.

Kołnierz wstrząsowy może być używany podczas treningu, jeśli kołnierz dławiący wydaje się nie działać. Obroża przeciwwstrząsowa może być używana z daleka i zwykle ma wiele poziomów natężenia elektrycznego. Niektóre obroże przeciwwstrząsowe mają dodatkowy przycisk dźwiękowy. Gdy pies przyzwyczai się do dyskomfortu wywołanego szokiem, sam dźwięk powstrzyma złośliwy czyn.

Przynosząc do domu nowego szczeniaka, nie kupuj zbyt dużej obroży. Zmywalny nylon lub płótno będzie na początek lekki, ale wystarczająco mocny. Gdy szczeniak rośnie, możesz zdecydować, jaki rodzaj obroży będzie najlepiej pasował do Ciebie i Twoich potrzeb. Zacznij od obroży i smyczy, a szczeniak pomyśli, że to sposób na życie i nie będzie się opierał, gdy będzie większy i będziesz chciał iść na spacer. Bez względu na to, jakiej rasy psa posiadasz, obroża dla psa jest niezbędnym elementem dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia Twojego ukochanego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *