Kilka prostych i przyjemnych wskazówek jak zbudować dobrego bloga?

Blogowanie to ciekawa rzecz, która pozwala nam nie tylko na rozwój swoich pasji, ale także dzielenie się z innymi ludźmi naszymi przemyśleniami. Warto jednak od samego początku podjeść do całej sprawy bardzo profesjonalnie, dzięki czemu później nie będziemy musieli przejmować się restrukturyzacją strony oraz tracenie na niej ruchu na wskutek błędów z przekierowaniem. Obecnie wiele osób korzysta z darmowych rozwiązań w postaci podstron blog-spot, stając się użytkownikami tej platformy, ale mając w zamian darmowy i prosty model jej projektowania. Chcąc jednak wyjść do ludzi z czymś nowym powinniśmy zadbać o to by i nasza strona była wyjątkowa. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie kilkudziesięciu złotych i zakup hostingu oraz domeny, jak i zainstalowanie odpowiedniego motywu “wordpressowskiego”, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.

Wszystko na własność – największa zaleta

Takie rozwiązanie pochłonie nam wiele czasu, ale daje nam możliwość bycia niezależnymi. Co więcej pozawala także na to by link do strony był w postaci np. nazwastrony.pl, a nie nazwastrony.blogspot.com . Jednakże ma to swoje wady i musimy być przygotowani na kilka godzin pracy nad tym by nasza storna funkcjonowała jak należy, jak i by była możliwa do odnalezienia przez wyszukiwarki takie jak np. google. Kiedy już postawimy swojego bloga, musimy zaopatrzyć go w odpowiednie wtyczki by funkcjonował on w sposób prawidłowy, no i przede wszystkim by był dostosowany do naszych potrzeb. W wielu przypadkach kiedy pobierzemy dany moty istnieje możliwość instalacji wzorca, który pełni rolę prezentacji. Dzięki czemu nie musimy martwić się o niektóre aspekty, a jedynym naszym zadaniem będzie zmienienie treści na tą, jaka nas interesuje.

Jeżeli potrzebujesz ulotek, wizytówek czy gadżetów reklamowych do promocji swojej firmy, sprawdź drukarnię K2 Print.

Jeśli zaś chodzi o same wtyczki, to najlepiej skorzystać wyszukiwarki internetowej by dowiedzieć się jakie będą dla nas najbardziej korzystne w zależności od rodzaju treści, jak i formy strony. Pamiętajmy także by korzystać z social mediów. Własne fanpage, strony google plus, twitter, instagram to tylko kilka rozwiązań, które mogą nam pomóc w dotarciu do grona odbiorców, a co za tym idzie pozwolić nam naszej stronie się rozwinąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *