Które ubranka niemowlęce są niezastąpione w dziecięcej szafie?

ubranka niemowlęce

Ubranka dla małych dzieci zachwycają estetyką, różnorodnością wykonania, miękkością tkanin. Przyciągają uwagę i wzrok i sprawiają, że niektórzy dorośli zaczynają zazdrościć, że sami nie mają maluchów, które można w nie stroić. Jednak sam wygląd ubranek to nie wszystko. Ważniejsza jest ich praktyczna funkcja, bezpieczeństwo i wygoda noszenia, użyteczność związana z możliwością założenia ich zawsze i wszędzie. I o ile nie ma nic złego w strojeniu dziewczynek w sukienki a chłopczyków w eleganckie spodnie i koszulki, o tyle priorytetem zawsze powinna być funkcjonalność ubranek i komfort, jakie zapewniają maluszkom. Z tego względu środowiska parentingowe już od jakiegoś czasu prowadzą szerokie kampanie uświadamiające rodziców – zwłaszcza młodych, dla których to pierwsze dziecko – co naprawdę warto mieć w jego szafie, a co sobie odpuścić.

Z rzeczy niezbędnych i wręcz niezastąpionych będą to ubranka niemowlęce o prostym, klasycznym kroju

Pajace i bodziaki to najbardziej uniwersalny wybór, ponieważ jako strój sprawdzają się na każdą pogodę i okazję. Różne rozmiarówki, elastyczność materiałowa, dowolność w wyborze wzoru i kroju sprawiają, że pajacyki i body dla niemowląt są najpopularniejszy typem ubrania dla małych dzieci. Całkowicie na tę popularność zresztą zasłużyły, ponieważ chwalą je sami rodzice za między innymi praktyczne zapięcia (napy, zamek), miękkość i delikatność tkaniny, wytrzymałość materiałową czy różnorodność kolorystyczną.

Do tego oczywiście należy pomyśleć o śpioszkach (zwłaszcza dla mniejszych dzieci) oraz kombinezonach, które są przydatne na spacery w chłodne dni

Garderoba to także dziecięce buciki, które można pominąć na początkowym etapie, ale gdy maluch zaczyna chodzić, mogą okazać się niezastąpione. Warto wiedzieć, że ubranka niemowlęce takie jak bodziaki albo pajace czy nawet niektóre modele śpioszków występują w różnych wersjach. Mogą mieć inne zapięcia, ale przede wszystkim wyróżniać się krótkim lub długim rękawem, a w przypadku body nawet zupełnym ich brakiem. Dzięki temu wybór odpowiedniego stroju jest nieco łatwiejszy i łatwiej też zadbać o wygodę dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *