Łokieć tenisisty – co warto wiedzieć?

łokieć tenisisty 3

Czym jest łokieć tenisisty? Po czym poznać, że mamy do czynienia właśnie z tym schorzeniem? Jak wygląda leczenie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Łokieć tenisisty – co to takiego?

Łokieć tenisisty to przypadłość, która uznawana jest za chorobę zawodową m.in. pracowników biurowych, informatyków, mechaników, jak również osób wykonujących pracę fizyczną. Czym dokładnie jest łokieć tenisisty? To najprościej mówiąc zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej, do którego dochodzi wskutek zmian degeneracyjnych spowodowanych długotrwałym przeciążeniem ręki podczas wykonywania ruchów nadgarstka. Wykonywanie tego typu czynności prowadzi do nadmiernego napięcia mięśni przedramienia oraz mikrourazów, które z czasem  przeistaczają się w stan zapalny.

Łokieć tenisisty – objawy

Charakterystycznym objawem dla tego schorzenia jest ból po bocznej stronie stawu łokciowego, który zwykle pojawia się przy próbie zasikania ręki, chwytania, nawracania i odwracania przedramienia. Ból może pojawiać się również przy ruchach wyprostnych w stawie nadgarstkowym. Jeśli zlekceważymy pojawiający się ból, to z czasem choroba znacznie się rozwinie i ból będzie pojawiał się nie tylko w czasie wykonywania ruchów, ale również w spoczynku. Mogą pojawić się problemy z wykonywaniem nawet najprostszych czynności, co bywa bardzo dokuczliwe, ponieważ nawet chwytanie szklanki z herbatą będzie dla nas problematyczne.

Łokieć tenisisty – leczenie

Leczenie łokcia tenisisty może mieć różny przebieg, a wszystko zależy od stanu schorzenia. Osoby, które zgłoszą się do lekarza po zaobserwowaniu początkowych objawów, mogą liczyć na szybką interwencję i powrót do zdrowia. Zbyt długie czekanie nie wróży nic dobrego. Co więcej, oznacza o wiele dłuższe leczenie oraz zmaganie się z dolegliwościami bólowymi, dlatego warto zastanowić się, co wyjdzie nam korzyść. Specjalista może zalecić fizykoterapię, w tym np. leczenie ultradźwiękami, czy masaże. Co więcej, jeśli ból jest bardzo uciążliwy, to mogą być wprowadzone sterydy, które łagodzą ból spowodowany stanem zapalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *