Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji domu

Każdy kto ma swój dom/ mieszkanie z pewnością ma choć jedną rzecz, którą żałuje, że zrobił/ zastosował w jego projektowaniu. Dlatego też poniżej prezentujemy kilka najbardziej popularnych błędów z jakimi można się spotkać podczas aranżacji wnętrz , jak i których warto uniknąć by się nie rozczarować.

Najczęstsze błędy w aranżacji domu

Pierwszym błędem, który popełnia większość z nas jest zasada – najpierw malujemy, później korujemy. Jest to poważny błąd, gdyż farba jaką nałożymy na ścianę nie może warunkować typu mebli jakie zakupimy. W efekcie nie raz udaje się do salonu meblarskiego i widzimy wspaniały komplet mebli, który wprost idealnie do nas pasuje,, ale nie pasuje do nowo pomalowanych ścian. Dlatego tez bay tego uniknąć należy wykonać czynność odwrotnie. Innym aspektem godnym uwagi jest brak oświetlenie. Oczywiście nowoczesne kuchnie są obecnie bardzo dobrze oświetlone, ale często zapominamy o innych pomieszczeniach, dajce tylko jedno źródło światła. Ten błąd może kosztować nas nie tylko wrażeniem, że pokój jest „brzydszy”, ale także może obniżać nastrój. Wiele osób zapomina dodatkowo o tym, że nasze cztery kąty nie są muzeum, w którym nic nie dotykamy. Tutaj bardzo ważna jest funkcjonalność, dlatego też pamiętajmy o niej przy wyborze dekoracji. Ostatni aspekt dotyczy dość nowego trendu, który powoli wchodzi na Polski rynek. Mowa tutaj o prostocie. Minimalizm i nowoczesność to coś czego coraz więcej osób pożąda. Po co więc zastawiać swój dom szeregiem niepotrzebnych mebli, z których często nawet nie korzystamy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zapewnienie by był on przestronny, jak i pozwalał na łatwe przemieszczenie się.

Dodatkowość będąc przy tym aspekcie nie kierujmy się tylko modą. Ona może za kilka miesięcy się zmienić i oby wraz z tym nasze mieszkanie nie przestało się nam podobać. Obecne trendy maja być sugestią przy wyborze, pamiętajmy Jedlanka że to my będziemy tam mieszkać i spędzać czas wolny, dartego tez bardzo ważne jest by to nam odpowiadała panująca statystyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *