O wiarygodności badania wariografem i nie tylko.

Coraz częściej można usłyszeć o badaniu wykrywaczem kłamstw (wariografem). Czy jest to jednak wiarygodny sposób na poznanie prawdy? Czy wariograf aby na pewno pomoże nam ustalić prawdomówność badanej osoby? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na temat badania wykrywaczem kłamstw.

Na czym polega badanie wariografem?

Wariograf istnieje na rynku już od wielu lat. Ciekawostką jest, że został on po raz pierwszy zastosowany już w roku 1921. Zadaniem wariografu jest zarejestrowanie zmian częstotliwości oddechu, pulsu, ciśnienia krwi i nie tylko. Na podstawie zarejestrowanych danych, odpowiedni specjalista jest w stanie określić prawdomówność osoby poddanej badaniu.

Kiedy stosuje się badanie wariografem?

W zdecydowanej większości przypadków badaniu wariografem poddaje się osoby uczestniczące w sprawach sądowych. Mowa tutaj nie tylko o oskarżonych ale również o świadkach i osobach pokrzywdzonych. Wysoka skuteczność i rzetelność badań wariografem sprawiła jednak, że coraz częściej korzysta z niego wiele innych podmiotów. Są nimi liczne instytucje, prywatne firmy a nawet pojedyncze osoby (np. te pragnące przekonać się o wierności współmałżonka). Na szczęście wiele firm oferuje profesjonalne badania wykrywaczem kłamstw, a ceny są naprawdę korzystne. Przykładową ofertę na badanie wariografem jaką udało się nam znaleźć w Internecie zobaczysz pod tym linkiem http://www.wykrywaczklamstw.pl/ .

Czy wykrywacz kłamstw można oszukać?

Jest to bardzo często powielane pytanie, na podstawie którego wyrosło już dziesiątki mitów. Stety / Niestety (zależy po której stronie urządzenia jesteśmy ) wariografu nie da się oszukać. Dlaczego? Ponieważ człowiek nie jest w stanie kontrolować swojego ciśnienia czy pulsu. To sprawia, że badanie wariografem jest wciąż najbardziej skutecznym narzędziem pozwalającym na ustalenie prawdomówności danej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *