Postaw na wygodę i klasykę, czyli body niemowlęce

body

Odczuwanie niepewności czy też strachu związanego z opieką nad małym dzieckiem nie jest niczym szczególnym w przypadku nawet ich rodziców. Obawa przed tym, żeby nie zrobiło się maluszkowi krzywdy podczas codziennych czynności jak mycie lub ubieranie, jest całkowicie naturalna. Dlatego rodzice szukają rozwiązań, które pomogą im w tej opiece i ułatwią wykonywanie zwyczajnych obowiązków. Jednym z nich są odpowiednie body niemowlęce, czyli ubranka zaprojektowane z myślą o szybkim, bezpiecznym i funkcjonalnym ubieraniu nawet malutkich noworodków.

Z punktu widzenia samego dziecka body są bardzo wygodnym i praktycznym strojem

Ubranko, o ile jest dobrze dopasowane, nie zagina się, nie uciska, nie krępuje ruchów, pozwala na spokojny sen oraz swobodne poruszanie się. Jest uniwersalne w każdym swoim aspekcie, co oznacza, że nie tylko idealnie pasuje na chłopców i dziewczynki, ale też można je założyć na każdą okazję i w każdej sytuacji. Wygoda noszenia tradycyjnych bodziaków nie kończy się wraz z ukończeniem przez niemowlę kilku miesięcy. W body mogą chodzić również znacznie starsze dzieci, zwłaszcza raczkujące czy uczące się chodzić. Zaletą takiego strony jest jego elastyczność, która wynika nie tylko z zastosowanych materiałów (najczęściej miękkiej, delikatnej bawełny), ale i samego kroju. Body dla niemowląt zwykle pozbawione są też popularnych zamków błyskawicznych, które zastępuje się intuicyjnymi napami. Zwiększa to komfort dziecka, zapobiega zacięciu się suwakiem. Dla rodziców to także ogromne ułatwienie, ponieważ dzięki napom mogą szybciej ubrać swoją pociechę.

I to właśnie rodzice są największy beneficjentem profitów płynących z bodziaków

Dostają bowiem ubranko, którego zakładanie na pewno nie zrobi dziecku krzywdy. To zaleta rozpinanego body bez rękawków i nogawek – wystarczy położyć na nim niemowlę, a następie po prostu połączyć ze sobą obie części stroju i zapiąć je napami. Nieco więcej trudności mogą sprawić body z rękawkami na chłodniejsze dni, ale i one dzięki swojej elastyczności zakładają się o wiele łatwiej niż klasyczne koszulki, bluzki i sweterki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *