Szkolenie szczeniaka. Jak powinny wyglądać pierwsze kroki?

szkolenie-szczeniaka-min

Ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać podczas wydawania poleceń szczeniakowi, jest to aby nie krzyczeć na niego. Musimy upewnić się, że nasze głosy są autorytatywne, czyste i mają wysoki ton. Będzie mu znacznie łatwiej Cię dostrzec. Kolejnym ważnym czynnikiem jest konsekwencja w wydawaniu poleceń. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość i powtarzać, aż szczeniak wyczuje polecenie.

Kiedy obdarzasz szczeniaka uczuciem, najpierw spróbuj wydać mu polecenie. Kiedy okazujesz swojemu szczeniakowi uczucie po wydaniu polecenia, szczeniak pomyśli, że otrzymał tę miłość, ponieważ akceptuje Twój autorytet i nadal będzie słuchał twoich poleceń.

Jak często karmić szczeniaka

Ile karmy powinno się dać szczeniakowi w ciągu dnia? Powinno to być całkowicie proporcjonalne do Twoich własnych wzorców snu, godzin pracy i godzin, w których możesz trenować szczeniaka. Mogę podać przykład mojego psa. Zacząłem karmić mojego szczeniaka od 4 posiłków dziennie. W 6 miesiącu przestawiłam się na 3 posiłki. Po 1 roku życia rzuciłem się na 2 posiłki. Oczywiście ta sytuacja będzie różna dla każdego psa, a także dla każdego właściciela.

Naucz szczeniaka chodzić na smyczy

Trening na smyczy był jednym z problemów, z którymi naprawdę się zmagałem. Mój pies odmówił smyczy i nie chciał jej nosić. Ale jaką ścieżką poszedłem? Jak znalazłem rozwiązanie?

W pierwszej kolejności, kiedy przyprowadzamy szczeniaka do naszego domu, powinniśmy zacząć używać smyczy od tego dnia w domu lub poza nim. Nie powinniśmy długo zdejmować psa ze smyczy. Dzięki temu w przyszłości będzie czuł się komfortowo ze smyczą i nie będzie próbował ściągać smyczy. Nie zapominajmy, że w normalnych warunkach szczenięta nie powinny być wyprowadzane na zewnątrz do 4 miesiąca życia lub zakończenia szczepienia. Jeśli mamy więcej niż jednego szczeniaka, musimy zaopatrzyć się dodatkowo w rozdzielacze do smyczy na malier.pl. Warto wybrać taki rozdzielacz do smyczy, który będzie wykonany z solidnych materiałów zapewniających wytrzymałość i komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *