Te informacje na temat paneli fotowoltaicznych mogą Cię zaskoczyć!

fotowoltaika-img2-min

Prawdopodobnie znasz niektóre z wielu zalet energii słonecznej, takie jak czysta energia odnawialna, niższe rachunki za energię elektryczną i niskie koszty utrzymania. Ale możesz być zaskoczony, gdy poznasz kilka dodatkowych faktów na temat energii słonecznej i wyjątkowości tego źródła energii.

Słońce jest najbogatszym źródłem energii na świecie

Światło słoneczne jest tak obfite, że Ziemia otrzymuje wystarczającą ilość światła słonecznego w ciągu zaledwie jednej godziny, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną całego świata przez rok. Niestety nie dysponujemy obecnie zasobami, aby w pełni wykorzystać potencjał słońca w celu zaspokojenia naszych potrzeb energetycznych, ale każda nowa instalacja słoneczna przybliża nas do tego o krok.

Energia słoneczna to najszybciej rozwijająca się forma energii

Energia słoneczna wzrosła o 23% na całym świecie w 2021 roku, co czyni ją jedną z najszybciej rozwijających się obecnie dostępnych form energii. Łatwość instalacji paneli solarnych i niewielkie wymagania dotyczące skali doprowadziły do ​​boomu zarówno w instalacjach mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Fotowoltaika we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i innych miastach rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Panele słoneczne mogą faktycznie chronić Twój dach

Większość tradycyjnych pokryć dachowych jest bardzo podatna na warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, deszcz czy grad. W przeciwieństwie do tego producenci paneli słonecznych rygorystycznie testują je pod kątem odporności na ekstremalne warunki pogodowe, w tym silne wiatry, obfite opady śniegu, a nawet grad, który może potencjalnie uszkodzić dach. Po zainstalowaniu paneli słonecznych mogą one zapewnić skuteczną warstwę ochronną na dachu.

Możesz sprzedać nadmiar energii z powrotem do sieci

Jeśli Twój dostawca usług komunalnych oferuje pomiary netto, wszelka nadwyżka energii, którą generuje Twój system może zostać odsprzedana firmie użyteczności publicznej jako kredyt. Kredyty te są następnie doliczane do rachunku za energię elektryczną, gdy system nie wytwarza energii elektrycznej i musisz pobierać energię z sieci (np. w miesiącach zimowych kiedy system PV nie produkuje tak dużo energii jak w ciągu lata).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *