Wady i zalety słomek z papieru.

Od pewnego czasu dużo się mówi o słomkach produkowanych z papieru. Czy warto po nie sięgać? To pytanie zadaje sobie wiele, aby poznać na nie odpowiedź, warto dowiedzieć się, jakie wady i zalety mają słomki z papieru! Zainteresowany? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Jakie zalety mają słomki z papieru?

Przede wszystkim, słomki papierowe są produkowane z tworzywa odnawialnego, które dodatkowo bardzo szybko się rozkłada. Dlatego jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie ze słomek wykonanych z tworzyw sztucznych, jak np. z plastiku, które po zużyciu przez długie lata może zaśmiecać środowiska, ponieważ bardzo wolno się rozkłada. Choć wydawać by się mogło, że papier jest surowcem pochłaniającym wodę, to wykonane z niego słomki bardzo dobrze sprawdzają się w kontakcie z różnego typu napojami i mogą godnie zastąpić słomki plastikowe. Co więcej, słomki papierowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Swoimi walorami estetycznymi nawet przebijają słomki plastikowe, dlatego każdy ma szansę dobrać dla siebie odpowiedni wzór i zestawić je z innymi dodatkami. Dla wielu osób kluczowym wyznacznikiem bywa też cena. Przyjęło się, że produkty ekologiczne są drogie. Skoro słomki z papieru są ekologiczne, to uznaje się też, że ich cena jest wysoka. Jednak, gdy przyjrzymy się temu bliżej, to okazuje się, że słomki z papieru są bardzo tanie. Dlatego osoby, które nie brały ich pod uwagę przy zakupie, mogą być spokojne, te ekologiczne słomki, wcale nie są drogie. Co więcej, jeśli zestawimy je ze słomkami plastikowymi, to ceny często o wiele korzystniejsze.

A co z wadami?

Czy ekologiczne słomki z papieru mają jakieś wady? Okazuje się, że niestety tak. Choć faktycznie słomki wykonywane są z papieru, to ich osłona bardzo często jest plastikowa. W takim razie okazuje się, że nie wszystkie słomki do końca są papierowe. Niektóre z nich są połączeniem plastiku z papierem. W takich przypadkach lepiej wcale zrezygnować ze słomki niż płacić za produkt, który wcale nie jest ekologiczny. Dlatego, zanim sięgniemy po słomki z papieru, upewnimy się, czy jest ekologiczną wersją, czy tylko to tani chwyt reklamowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *