Wszystko, co trzeba wiedzieć o domach z prefabrykatów betonowych

prefabrykaty betonowe

W ciągu ostatnich kilku lat domy prefabrykowane zyskały na popularności z powodu dużych kosztów usług budowlanych oraz braku mieszkań w Polsce. Nowoczesne domy prefabrykowane są elastyczne, wytrzymałe i zaawansowane technologicznie. Są również dostępne w różnych wzorach i stylach, od luksusowych po bardziej ekonomiczne. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie obserwuje się znaczny wzrost liczby domów prefabrykowanych. Czy więc domy prefabrykowane są naprawdę przyszłością budownictwa mieszkaniowego?

DOMY PREFABRYKOWANE OFERUJĄ SZEREG KORZYŚCI

Dzisiejsze domy prefabrykowane wyznaczają punkt odniesienia dla najnowocześniejszego i zaawansowanego technologicznie wzornictwa. Prefabrykaty betonowe produkowane są w ściśle kontrolowanych fabrykach i precyzyjnie montowane na miejscu. Dzięki temu domy prefabrykowane są niezwykle elastyczne. Po wykonaniu można je zainstalować w ciągu kilku dni zgodnie z dokładnymi wymaganiami klienta.

NISKIE STRATY MATERIAŁÓW

Przy budowie domów z prefabrykatów betonowych w znacznym stopniu eliminowane są również koszty utylizacji odpadów budowlanych. W przypadku domów prefabrykowanych większość odpadów jest utylizowana w zakładzie lub poddawana recyklingowi.

Fabrycznie zbudowana obudowa zmniejsza również marnotrawstwo zarówno pod względem czasu, jak i kosztów wymiany wadliwych materiałów. Powodem jest to, że większość dostawców materiałów wysyła wybrane przez siebie materiały do producentów przemysłowych i modułowych domów, dlatego że są klientami masowymi. Co więcej, jako że drewno i inne elementy budowlane są przechowywane w zadaszonych magazynach i instalowane w budynkach o kontrolowanym klimacie, zniszczenie materiałów budowlanych spowodowane warunkami atmosferycznymi (wilgoć, mróz itp.) jest praktycznie wyeliminowane.

CO POTRZEBA DO POSTAWIENIA PREFABRYKOWANEGO DOMU

Pierwszym etapem przed decyzją o postawieniu domu prefabrykowanego jest znalezienie gruntu. Duża grupa ludzi decyduje się na wyburzenie starych istniejących budynków, aby postawić nowy dom z prefabrykatów.

Podczas montażu prefabrykowanego domu na miejscu będziemy także potrzebować betonowego fundamentu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy użyć płyty betonowej, która jest przygotowywana na miejscu w ciężarówce wolumetrycznej. Zapewni to większą elastyczność przy betonowym fundamencie i płycie betonowej, co ostatecznie doprowadzi do lepszej konstrukcji.

PODSUMOWANIE

Domy prefabrykowane zyskują na popularności na całym świecie. Są elastyczne, zaawansowane technologicznie i mają wspaniałe projekty. Domy prefabrykowane są również dostępne zarówno w wersji luksusowej, jak i ekonomicznej. Domy prefabrykowane można zainstalować w mgnieniu oka i zgodnie z dokładnymi wymaganiami właścicieli.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z firmą BUDMATER – wyroby betonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *